Rehabilitacja jest działaniem zmierzającym do poprawy jakości funkcjonowania pacjenta, którego cechują różnego rodzaju dolegliwości bólowe oraz schorzenia w obrębie układu mięśniowo – stawowego. W przebiegu procesu terapeutycznego niejednokrotnie zalecane jest zastosowanie różnego rodzaju narzędzi, służących do stabilizacji i usprawnienia konkretnych partii ciała.
Stabilizator nadgarstka – pomoc w dolegliwościach bólowych
Jednym ze środków zalecanych często w przebiegu procesu rehabilitacyjnego jest zastosowanie stabilizatorów optymalnie dobieranych do wybranych części układu ruchowego.
W odniesieniu do dolegliwości występujących w okolicach nadgarstka adekwatne wydaje się zastosowanie stabilizatora, który spełnia funkcję znoszącą ból oraz asekuruje nadwyrężony staw.
Ogólna charakterystyka stabilizatorów nadgarstka
Funkcjonalność wspomnianych stabilizatorów stosowanych w przypadku schorzeń nadgarstka opiera się na ich elastyczności oraz na projekcie, który umożliwia pełną kontrolę chorego lub zagrożonego stawu.
Warto wspomnieć o nowoczesnych stabilizatorach, wyposażonych we wkładki promieniujące falami podczerwonymi – ciepło wywoływane przez podczerwień ogrzewa komórki ciała, aktywizując je i przyspieszając regenerację.
Tagi: stabilizator nadgarstka